Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

 

Cítíte kouř v místnosti?

 

Pokud se vám vrací kouř z kamen do místnosti, má to nějaký háček a může to mít vliv na více faktorů.

Je možné, že máte krátký komín, kde minimální délka je cca 5m. Při krátkém komínu nedochází k potřebnému tahu pro dobré spalování. Dále je možné případné kouření, když zatápíte a komín je studený.

 Také je důležitá kvalita dřeva. Vlhké či čerstvé – mokré dřevo produkuje více kouře. Doporučujeme používat vyschlé tvrdé kvalitní palivo. Při přikládání do kamen pomalu otevírejte dvířka, aby se nasál vzduch a kouř šel rovnou do komína. Nezapomeňte otevřít – otočit klapku na sekundární přívod vzduchu.

Pokud máte součástí domácnosti kuchyňský digestoř, klimatizaci, různé ventilátory – tyto produkty mohou nasávat vzduch z komína a tím je cítit v místnosti kouř. Doporučujeme přivést exteriérový vzduch do krbu – zvenku.

Věnujte též pozornost na kouřové trubky, které by měly mít dostatečný průměr a mít správné zapojení do kamen či krbové vložky a komínu. Různé kouřovody jako kolena a horizontální trubky či hadice snižují tah.

 

Má komín dobrý tah?

 

Tak to je dotaz na odborníka. Specialista na komín nebo stavbu krbu vám ochotně změří váš komínový tah. Tento tah je doporučen od 12 – 20 Pa.

 

Proč mi tak rychle hoří dřevo a musím často přikládat?

 

Možná to je v kvalitě požitého dřeva – doporučujeme velké kusy naštípané a uskladněné na suchém místě. Příliš malé, krátké a tenké kousky rychleji shoří.

 Máte velký přívod vzduchu a dřevo hoří jak papír. Doporučujeme kamna postupně uzavřít a pokud máte popelník, tak dejte pozor, aby nebyl dlouho otevřený. Tímto můžete topeniště přetopit.

Nechte si od kominíka změřit tah komína. Pokud je silný, potom dochází k rychlému spalování.

  

Proč mi kamna nehřejí a je mi zima?

 

Pokud máte kamna studená… nechtějí hořet…existuje více důvodů, proč tomu tak je:

Opět to může být kvalitou dřeva, doporučujeme používat palivo suché, naštípané, tvrdé s vlhkostí do 20%

Špatnou obsluhou – důležité je nastavení regulačních páček a tyto se naučit ovládat, trošku si s přívodem vzduchu pohrát. Není to nic těžkého

Špatný tah komína – buď ho máte moc vysoký nebo nízký

Je možné, že jste zvolili špatný – malý výkon a velikost krbových kamen/krbové vložky

 

Celkově máte nedostatečnou izolaci domu – velkou vlhkost (starší typy domů či bytů s vysokými stropy, starými okny)

 

 

 Jak správně umístit krbová kamna?

 

To je důležitá otázka. Kdyby se neřešila, můžete vyhořet. Doporučujeme kamna umístit do stran min.70 cm, zepředu zachovat vzdálenost cca 80 cm a zezadu cca 15 cm dle typu ohniště. Kamna postavit na podložku z nehořlavého materiálu – tj dlažba, mramor, skleněná deska, plech.

 

Podle čeho určit výkon krbových kamen?

 

Pro výběr vhodných krbových kamen/krbové vložky je důležitý rozměr objektu, jeho velikost. Místnost s výškou stropu 2,4m je potřeba 70 wattů na m². Samozřejmě záleží na izolaci domu či bytu, vlhkosti, průdušnosti.

 

Kolik stojí montáž krbu nebo krbových kamen?

 

Ceník montáže? Nelze přesně určit. Stavba krbu na klíč je individuální. Samozřejmě záleží na velikosti obestavby krbu, náročnosti, použitém materiálu, poloze krbu. Cena je též rozdílná, pokud chcete instalovat teplovodní krbovou vložku – tam je potřeba odborníka topenáře. Též je zájem o rozvody tepla do místností pomocí kouřovodů a ventilátoru, který žene teplý vzduch do místnosti.

Otevřené nebo uzavřené ohniště?

Pokud nechcete váš prostor vytápět a sníte o otevřeném ohništi – tzv.přímém ohni, jen do toho. Můžete si opékat doma buřtíky, grilovat masíčko, ale všechno teplo zbytečně uniká do komína. Uzavřené ohniště – v krbové vložce - je velmi ekonomické. Vytápíte nejen prostor, kde je krb umístěn, ale též lze vytápět celý dům. Firma Krby Nejdl nabízí teplovzdušné nebo teplovodní krbové vložky. Více informací ohledně tohoto druhu vytápění čtěte zde .

 

 

Články

Krbová kamna ()

    Krby ani krbová kamna nemusejí být zdaleka pouze praktickým zařízením. Koho by neuklidnil pohled do, tmou se rozléhajících, plamenů a jemný…

Číst více >>

Krb jako rychlý zdroj tepla ()

 Krb jako rychlý zdroj tepla Pořízením krbu nebo krbových kamen je velmi výhodná investice, i když počáteční náklady jsou vysoké. Ty se Vám brzy vrá…

Číst více >>

Kontakt

Krby Nejdl
Miroslav Nejdl
Vilová 1785 Jirkov 431 11
+ 420 733 524 646
e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Vzorková prodejna
Děčínská 11
Ústí nad Labem 400 01
Kancelář:
Objednejte si schůzku po telefonu. Rádi vás obsloužíme.
 
+420 733 524 646
 
Prodejna Most
Nákupní středisko ORBIT
Žatecká 1488
Most 434 01
 
Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00
ÚT 10:00 - 15:00
ST 10:00 - 17:00
ČT 10:00 - 15:00
PÁ 10:00 - 14:00
 

 

facebook-icon   google-plus-icon
© 2019 krbynejdl.cz . All Rights Reserved. Designed By vrsansky.net

Please publish modules in offcanvas position.